Ενισχυτική διδασκαλία 2020-2021

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας πρόκειται να οργανώσει τμήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας κατά το σχολικό έτος 2020-2021 σύμφωνα με το υπ’ αρ. 156902/Δ2/17-10-2020 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ στα μαθήματα του Γυμνασίου:
1) Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία
2) Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία
3) Μαθηματικά
4) Φυσική
5) Χημεία
6) Αγγλικά

Στην Ενισχυτική Διδασκαλία συμμετέχουν προαιρετικά μαθητές/τριες όλων των τάξεων του Γυμνασίου που υστερούν στους ανωτέρω τομείς γνώσης με συνέπεια την αδυναμία αποδοτικής συμμετοχής τους στη διαδικασία της μάθησης ή οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να βελτιώσουν την απόδοσή τους στα ανωτέρω μαθήματα.
Σκοπός της Ενισχυτικής Διδασκαλίας είναι η επανένταξη των μαθητών/τριών στη διαδικασία μάθησης. Επίσης σας γνωρίζουμε ότι για φέτος δίδεται η δυνατότητα διενέργειας της ενισχυτικής διδασκαλίας μέσω τηλεκπαίδευσης Την αίτηση-δήλωση μαθημάτων της Ενισχυτικής Διδασκαλίας θα την βρείτε εδώ και θα την αποστείλετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  μέχρι την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου.

Έντυπο αίτησης.